Для багатьох студентів час навчання в інституті стане першим досвідом, коли вони виявляться далеко від дому та своєї сім’ї. Багато хто з них вперше зіткнеться з необхідністю самостійно планувати свій час, розпоряджатися грошима, вибудовувати нові стосунки з одногрупниками, викладачами, сусідами по гуртожитку. Більшість успішно впораються з цими завданнями, але для когось вони можуть виявитися досить складними та важкими. Як представник інституту ви можете виявитися першим, хто помітить психологічні проблеми, що виникли у студента.

Для цього не обов’язково вміти проводити діагностику чи бути психологом. Досить просто уважно ставитися до учнів і у випадку, якщо ви помітите ознаки дистресу, небезпечної поведінки у студента, повідомити про це центр психологічного консультування або куратора курсу. Також ви можете самі поговорити зі студентом та рекомендувати йому звернутися за допомогою.

Звичайно, турбота про психологічний стан студентів не є обов’язком викладачів та працівників факультетів. Це – вибір кожного з нас. Пам’ятайте, ваша увага, турбота і занепокоєння, виражені студенту, можуть виявитися дуже важливими і зробити так, що роки навчання в інституті стануть для нього плідними та радісними.

В яких випадках можна звертатися?

Ви можете звернутися до нас з будь-якого питання, що стосується психологічного стану студентів, а також якщо питання стосується ваших взаємин зі студентом/групою студентів.

Скільки коштує консультація?

Консультації для співробітників та викладачів університету є безкоштовними, лише якщо вони пов’язані з питаннями взаємин із учнями чи психічного благополуччя студента. З інших питань, у тому числі щодо взаємовідносин з колегами або керівництвом, консультації проводяться на платній основі.

Що треба зробити, щоб потрапити на консультацію?

Попередньо записатися, вказавши при цьому, що Ви є співробітником НДВ ВШЕ.

Індикатори психологічного неблагополуччя

Важливо виявляти проблемні психологічні стани якомога раніше. Якщо у студента з’явився лише один із перерахованих факторів дистресу, це ще не означає, що з ним щось не так. У кожного з нас може бути просто поганий день. Але чим більше ознак ви помічаєте, тим небезпечнішою стає ситуація.