Період навчання в інституті — один із найнасиченіших у житті людини. Це час пошуку себе, становлення незалежної особистості, початку власного шляху. У зв’язку з цим, у всіх сферах життя відбуваються значні зміни: перебудовуються стосунки з батьками, формується нове коло спілкування, людина пробує себе у нових соціальних ролях та ситуаціях.

З одного боку, насиченість і багатство дозволяють назвати цей час найцікавішим і найактивнішим періодом у житті, але з іншого боку, його можна назвати найскладнішим, оскільки зміни даються нелегко.

Як поводитися у складних життєвих ситуаціях – кожен вирішує для себе сам: хтось звертається за допомогою до рідних та близьких, друзів та знайомих, хтось шукає рішення сам, хтось намагається уникнути неприємностей, ігноруючи існуючі складнощі та відволікаючись від негативні емоції.

Однак найбільш ефективний спосіб подолання проблем, що виникають, – це спілкування з професійним психологом.

Як ми працюємо?

У нас ви можете отримати індивідуальну психологічну консультацію, взяти участь у групових заняттях, звернутися за допомогою письмово.

Зверніть увагу, що центр не надає медичної допомоги. У разі потреби ви можете самостійно звернутися за допомогою до лікаря-психіатра. Або якщо ви не впевнені, чи потрібна вам допомога лікаря, можна прийти на консультацію і обговорити це питання з психологом. (Записатися ТУТ).

Чим може бути корисна робота з психологом?

Індивідуальне психологічне консультування – це особлива форма роботи з психологом, спрямоване на підвищення якості життя. У процесі розмови людина починає краще розуміти себе: власні настрої та переживання, реакції на ті чи інші ситуації, бажання та потреби.

З яких питань можна звертатися до Центру?

Ви можете звернутися до нас з будь-якого питання, що стосується Вашого психологічного стану: невпевненість у собі, почуття самотності, переживання, пов’язані з втратою улюблених та близьких людей, проблеми у навчанні чи спілкуванні, незадоволеність своїм життям та інші.

Як  проходить консультація?

Як правило, психологічне консультування відбувається у формі регулярних зустрічей із психологом, на яких обговорюються хвилюючі людини теми або ситуації. Таке спілкування поступово допомагає людині внести у життя відчутні зміни.

Чого не станеться на консультації?

Тільки ви є експертом свого життя, тому психолог не зможе дати вам якоїсь поради чи рекомендації. Психолог не може виправити іншу людину, знайти роботу чи позбавити проблем. Але разом ми можемо думати про те, як змінити ваше ставлення до того, що відбувається, змінити вплив тих чи інших ситуацій на ваше життя, щоб з’явилася велика свобода діяти, приймати рішення та відчувати задоволення від життя.

Хто дізнається, що я звертався за допомогою?

Ніхто. Ми гарантуємо повну конфіденційність, розуміючи, що відвертість та довіра є найважливішими умовами успішної роботи.

Чи доведеться мені чекати черги?

Залежить від завантаженості Центру. Наприклад, якщо ви звернетеся за допомогою восени або взимку, то, швидше за все, час очікування консультації може становити від двох тижнів до місяця. Навесні та влітку час очікування знижується.

А якщо мені потрібна екстрена допомога чи консультація?

Наш Центр працює за попереднім записом. Якщо ви відчуваєте, що потребуєте термінової допомоги психолога, повідомте про це адміністратору Центру, ми намагатимемося підібрати для вас найближчий можливий час консультації. Але, на жаль, така можливість є не завжди, а гострі моменти часто бувають у нічний час, коли центр зачинено. Тому в екстрених та кризових ситуаціях рекомендуємо звертатися на цілодобові гарячі лінії та телефони довіри психологічних служб.

Скільки це коштує?

Студенти та аспіранти НДУ ВШЕ можуть отримати консультацію безкоштовно.